Archiwum:

Linki:01 lipca 2008 / Link / komentarze (5)


..aparat, aparaty. F60 - pierwszy, który kupiłem. Od niego wszystko się zaczęło. W tle F100 - marzenie, które się spełniło. W rękach D70s - kolejna puszka, o której marzyłem kupując swojego F60.
Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia, moja ucieczka od świata codziennego. Mój własny świat widziany przez wizjer aparatu, w którym czuję się najlepiej. Wszystko powoli miało się poukładać bym nie musiał uciekać od tego świata, a po prostu pogodzić z nim fotografię - współpraca z wydawnictwem Axel Springer Polska, i to że dostałem się do Akademii Fotografii w Krakowie. Do pełnego szczęścia brakowało tylko zdanej matury. Niestety ostatnio chyba za bardzo żyłem tym światem i zawaliłem. Był marzec, kwiecień, maj i mimo tego co przez ten czas poświęciłem/próbowałem poświęcić matematyce, było tego za mało. W sumie nie wiele zabrakło, a jednak, zabrakło by zdać egzamin maturalny. Poprawkę będę miał 26 sierpnia o godzinie 9:00. Moje wakacje dobiegły końca. Wstyd mi, że zawiodłem moją panią profesor z matematyki, która dała mi "w kredycie" swoje zaufanie..

02 lipca 2008 / Link / komentarze (0)
..wystawa pokonkursowa, i okno, w którym wolno palić tylko jednej osobie. Fajnie było znów móc tam być. Dzisiejszego dnia za sprawą pani Krystyny, która podczas wernisaży, giełd prowadzi barek w galerii dużo dowiedziałem się na temat swoich zdjęć.

04 lipca 2008 / Link / komentarze (1)


..bloki, duże, małe, stare, nowe. Śląski, Żorski, mój krajobraz. Ostatnio przez roznoszenie ulotek zmuszony byłem do odwiedzenia każdego bloku, każdej klatki w trzech najbliższych mi osiedlach. To co tam zobaczyłem przerosło moje najśmielsze wyobrażenia np. na temat przywiązania człowieka do swojego miejsca..
Mam nadzieje, ze dociągnę to co zacząłem do końca i będę mógł się tym pochwalić.

05 lipca 2008 / Link / komentarze (4)
..n/z(2) Tomek. Jutro Cieszyn z grupą? Mam nadzieję, ze tak.

06 lipca 2008 / Link / komentarze (4)


..spotkać się z Tomkiem, Kinią, przy okazji zapłaciłem wpisowe w Akademii. Czekając na Tomka, chodziłem po Grockiej, spotkałem tych ludzi. Bardzo miłe towarzystwo, piliśmy taniego "szampana" - 5,50 za butelkę. Mam nadzieje, że mieszkając w Krakowie będę miał jeszcze okazje się z nimi spotkać.
Do Cieszyna nie dojechałem.

07 lipca 2008 / Link / komentarze (10)


..w miłym towarzystwie. Niekoniecznie heineken.
(fot. wygrzebana gdzieś ze środka dysku twardego podczas katalogowania plików przed formatowaniem.)

10 lipca 2008 / Link / komentarze (1)


..plus, minus rok temu wszystko się zaczęło.
n/z Jakub Kafka.

11 lipca 2008 / Link / komentarze (1)


..czaj, szachy, szisza.

14 lipca 2008 / Link / komentarze (2)


..byłem w Ostravie, zdjęcia jakoś wychodzić nie chciały, upał dawał się we znaki. Postanowiłem sfotografować drogę powrotną do domu by złożyć z tego mało ambitny "film". Tak czy inaczej dawno nie miałem takiej frajdy bawiąc się jakimś programem i swoimi zdjęciami, w tym wypadku Windows Movie Maker.

15 lipca 2008 / Link / komentarze (4)


..wyłożona papierem, który dostałem kiedyś wraz z butami. Tablica, na której wieszam różne rzeczy. Wiszą tam jakieś pamiątki, ulotki filmowe, żółte samoprzylepne karteczki, zdjęcia, kalendarz. Teraz również kartki, pocztówki, które dostałem w ostatnim czasie. Wisi kartka od Sandry z wyspy Rodos, kartka od Roberta i Zuzanny na której widnieje Twierdza w Sudaku oraz kartka, którą wysłała mi siostra będąc w Szarm el-Szejk.

17 lipca 2008 / Link / komentarze (0)
..Egipt. Ja tam byłem rok temu, teraz nie. W sumie nawet nie wiem czy mam czego żałować. Aczkolwiek do Egiptu chciałbym wrócić, konkretnie do Kairu.
(fot. moja siostra.)

17 lipca 2008 / Link / komentarze (1)


.."kino" w MOK'u, once.

18 lipca 2008 / Link / komentarze (0)


..Arek. Ot tak, przy piwie w ogródku, podczas rozmowy o filmie, fotografii.

19 lipca 2008 / Link / komentarze (3)


..najpierw z zaciekawieniem wypytywał o mój aparat, żartował, śmiał się z tego, że chciałem sfotografować "jego" rower na tle sklepu. Chwilę później zmienił zdanie i aparat mu przeszkadzał. Nie wszyscy pozwalają się fotografować.

21 lipca 2008 / Link / komentarze (1)


..wspomnienie z czasów gdy ja miałem "tylko" Nikona F60, a Qba miał "zajebisty aparat i znał jego funkcje". Pozmieniało się trochę.
(skan z negatywu nr. 3508 - 24 stycznia 2007)

22 lipca 2008 / Link / komentarze (2)


23 lipca 2008 / Link / komentarze (6)


..po dzisiejszym dniu wydaje mi się, że tak samo jak na murach mojego osiedla, tak i w całej polskiej piłce panuje jeden wielki "burdel". Burdel, którego nikt nie jest w stanie ogarnąć.
W tym momencie nie tyle denerwuje mnie to, co boli i przykro mi. Szczególnie z tego powodu, że piłka nożna była w moim życiu od zawsze. Zaczęło się od mojego urodzenia, mojego ojca, a teraz jest częścią mojej "pracy".

24 lipca 2008 / Link / komentarze (6)


..ja w "moim" obiektywie. Od dłuższego czasu jestem zdany sam na siebie, wokół mnie tylko ściany i kot pałętający się wokół nóg. Teoretycznie fajnie, bo mając 19 lat mam mieszkanie dla siebie, ale według mnie jest zupełnie inaczej. Nie chcę być sam.

26 lipca 2008 / Link / komentarze (1)


..Aga.

28 lipca 2008 / Link / komentarze (4)


..schody dla leniwych, kiedyś już zamieszczałem "tu" zdjęcie pod tym tytułem (link). Teraz robię to ponownie ze względu na to, że zdjęć pod tym właśnie tytułem zrobiłem ostatnio dość dużo. W tym wypadku na zdjęciu jest "taśmociąg", który ma na celu bezpieczne przetransportowanie potencjalnych klientów z poziomu A na poziom B w jednym z Rybnickich centrów handlowych.
Tak na marginesie: ile można zrobić sobie krzywdy podczas korzystania z tradycyjnych schodów? czy schody wyszły już z "mody"? i czy już mogę/możemy za nimi tęsknić?